esrafil
04 خرداد 1402 - 19:26

امامزادگان قطب فرهنگی جامعه هستند

ساری- نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه امامزادگان باید به نوعی قطب فرهنگی باشند، گفت: امامزادگان باید مظهر الگوی اسلامی مصرف و رعایت عفاف و حجاب باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی عصر پنجشنبه در روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه، ضمن تبریک این مناسبت با اشاره به جایگاه امامزادگان، افزود: خداوند عنایت ویژه ای به مردم مازندران دارد که بیش از هزار و ۳۶۱ امامزاده به این دیار آمدند و آرام گرفتند، برخی به‌وسیله عوامل کفر به شهادت رسیدند.

آیت الله محمدی لائینی با تاکید بر لزوم احترام به سادات به عشق پیغمبر اکرم (ص)، خاطرنشان کرد: همه منتسبین به امامزادگان، محترم بوده و خیّرینی که برای بقاع متبرکه زحمت می‌کشند نیز محترم هستند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه در عرف شاید بیش از مساجد به امامزادگان احترام بگذاریم در حالی که قداست شرعی مسجد بیشتر است، بیان کرد: مردم ما به این موضوع که درب امامزاده‌ای هنگام نماز بسته باشد برنمی‌تابند چرا که از این جایگاه انتظار زیادی دارند.

وی با تاکید بر اینکه امامزادگان باید به نوعی قطب فرهنگی باشند، ادامه داد: امامزادگان باید مظهر الگوی اسلامی مصرف و رعایت عفاف و حجاب باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238256